Noční klid před sobotní vyjížďkou ruší dešťové kapky, pravidelně bubnující na střešní okno. Ráno šedivé, jako obvykle v posledních letech prosincově promočené. Hlavou se mi honí jak dnes účelně využít našetřené rodinobody a rozhodně jedu mezi kapkami deště k AC Start. Dojíždím ke startu, z helmy padají proudy vody a hle, jak na hřadu se tísní pod stříškou kavárny opeřený tým. Chvilka čekání, dojíždí Verča a jedeme, uvážlivě a v daných povětrnostních podmínkám k nastavenému cíli, k Přebuzi. Bezva volba. 

První metry a už se na nás lepí bahno na singltreku za hřištěm Buldoků a nad zahrádkami před mlýnem v Počernech. Pláštěnky mají co dělat a další bahenní příděl nás čeká u kravína v Počernech a na loukách před Jimlíkovem. Nová Role nádraží, pravidelný déšť se mísí sněhem a kolem trati to valíme k zastávce, kde nás v rozletu brzdí vlak. Asfaltová stužka hustě pokrytá mokrým sněhem nás přivádí do Nejdku, kde se osvěžovna „U Žáby“ mění na sušárnu všeho Tukanského. Smělé cíle s myšlenkami na Přebuz se pak uvážlivě mění na taktický ústup do nižších poloh.

Živočišné teplo osvěžovny měníme za chlad a vyjíždíme směr Pozorka a Nový Fojtov nás opět vítá zdravě mokrým deštěm i sněhem, ve kterém se odvážně vrháme do sjezdu do Fojtova. Přední i zadní kola kloužou, sníh rychle mizí jak nadmořská výška a neustálý déšť připomíná potopu světa. Děpoltovice zámek a zde konečně nalézáme asyl pod klenutým stropem Noemovy archy. Chmelový juice sice nestojí za nic, ale teče správným směrem. Kvalita stravy hodná silně otužilých koňáků, ovšem zábava u stolu nahrazuje tyto nedostatky. Čas letí jak splašený kůň, na mobilní výzvu se dostavuje ke stolu i Bobo, který jistě rád rychle opustil teplo domova a objetí polštářů na gauči.

Třetí advent i půlnoc se blíží, spolu s Pepínem a Bobem opouštíme tým. Oba mi na asfaltu rychle mizí a jedu sám tmou ve stálém dešti i v silném protivětru k domovu. Tma se náhle mění za světla města a už mě vřele vítá čtyřnohý přítel, který mi nic nevyčítá a jen tiše sleduje můj zabahněný a promočený zevnějšek. Teplá sprcha pak napravuje teplotní ztráty po 40ti, dnes odjetých kilometrech. No Přebuz necháváme na jindy…

https://www.relive.cc/view/vMv85GBxnNO

 

Loading