nad Pupkanovem

říjnová idylka na Popovském kříži

Krásné a pro cyklistiku, zvláště horskou, stvořené počasí, příjemné podvečerní teplo. Pro oko citlivého bajkera také připravena paleta podzimních barev a pro všechny zúčastněné  Tukany i výzva k překonávání vzdálenosti a výškových metrů ke kříži na Popovském vrchu.

Úterní účast tentokrát slabší a devět Tukanů vyjíždí ve směru k Ostrovu, aby v „Pupkanově“ ukázali své barvy. Mezi Ostrovskými rybníky, kde je dnes místo obvyklého bláta jen prach míří přes loukami „Nad Tratí“ ke Kfelům. Ostrov po pravici a před nimi výzva v podobě Popovského kříže.

Kousek asfaltu na vydýchání a již letí vzhůru od vilek v Horním Žďáru k patě kříže. 252 metrů převýšení hravě zdoláno a odměnou je jim pak  říjnově barevná vyhlídka na vrcholy „Duppauergebirge“, na nechvalně známou ubytovnu ve Vykmanově, Ostrov, Vary, Hroznětín a dál k západu na zbytky paprsků zapadajícího slunce.

Kochačka končí a rychlý sjezd přes Oldříš je vede do rovin kolem Hroznětína a Velasu k Čankovu, aby pak zaparkovali své bajky, po ujetí 46ti kilometrů u fortny osvěžovny „U Péráka“. V kolik zakončili svou rehabilitační besídku u stolu se nepodařilo zjistit…

foto Martin a Roman

 

Loading