Žíra 55 let na kole

Žíra 55 let na kole

Petr 54 let na kole (1962 Nová Role)

Petr 54 let na kole (srpen 1962)

Kolová 9,14 hodin

Kolová 19. srpna 9,14 hodin

Druhá polovina prázdnin,  houbaři se radují a chodí do lesa s kosou, školákům se blíží školní rok, důchodcům se krátí žíly, dech a přibývají léta, kamarádům v produktivním věku přibývají pracovní úspěchy, nelze také zapomenout na neslavně nestravitelné výročí okupace československa  a pamětníci dávné historie cyklistiky se slzou v oku nezapomínají i na Žírovo a Petrovo cyklistické začátky.

Tukani ale žijí přítomností a tento víkend se zúčastňují 30. ročníku Žloukovice. S odvahou sobě vlastní se přinutili opustit pracovní kolektivy, vstát se slepicemi a dnes na trase 90ti kilometrů do Šípů prozkoumat snad všechny šenky, nápojové a jídelní lístky, pokochat se krajinou a večer se řádně upravit pro jízdu v zítřejších brodech na Čisteckém a Javornickém potoce.

Aby nezabloudili, tak je doprovázím do Žlutic a nechávám je pak osudu, nástrahám divoké přírody kolem Střely a pozornosti neznámých kmenů žijících v osadách mezi Rabštejnem a Šípy. Vracím se domů, v prachu a blátě sleduji sotva vychladlé stopy vzorků plášťů kamarádů a po 80ti kilometrech sahám po zasloužené odměně a otvíráku.

fotky

Loading