Parta bikerů z Karlových Varů

2016 08 16 Hanušov

8. března 2016, 17,43 hodin, -5°C

8. března 2016, 17,43 hodin, – 5°C

16. srpna 2016. 17,35 hodin, + 18°C

16. srpna 2016. 17,35 hodin, + 18°C

Závodnický víkend máme za sebou, okousané prsty se zarývají do dlaní, hladina adrenalinu stoupá v křesle při sledování bronzových a stříbrných úspěchů našich sportovců na olympiádě. Neúspěchy v rytmu samby jsou  novináři a televizními komentátory omluveny obtížnými větry a vlnami, zdravotními, technickými, dietními a jinými nedostatky způsobenými převážně lepšími soupeři.

Nezmaři Tukani ovšem nelení, únavu, šrámy a bolesti posbírané na trati Artamona jedou dnes vyšlapat v terénech ve směru na Ostrov, po žluté vyjet na Hanušov s obratem v obci Schönwald a dojet před uzavírací dobou na základnu. Z nově budované brány borců vyjíždí od ACS 21 bajkerů včetně Zdeńka. V týmu jsou dnes i dva nováčci. Z Františkových Lázní dorazil  skoro dvoumetrový chasník Petr vybarvený v národních barvách a Erich, vybavený dlouholetými životními zkušenostmi a zpětným zrcátkem aby viděl na soupeře, toužící si vylepšit své silové, rychlostní a jiné parametry.

Úterní sluneční odpoledne, teplota příjemná a kolem Ohře po cyklostezce se proplétáme mezi vodáky, cyklisty a pěšími k Táborské ulici v Bohaticích, kde v krátkých a prudkých stoupáních nastupují rychlé výjezdy, lalůčky, kličky a obraty k rozcvičení a uvolnění svalstva a plic. Technické pasáže mezi paneláky a v křoví pod teplárnou máme za sebou, rychle padáme od vyhlídkového altánu do zámeckého parku a kolem zeleného pažitu fotbalového chrámu Čechie Dalovice to valíme do Sadova.

Prudký obrat za viaduktem, plicní sklípky se roztahují v dlouhém a prudkém stoupání na louku za Konkordií, projíždíme Hájkem abychom demonstrovali svou sílu v Pupkaní ulici. Pupkany schované za záclonami necháváme za sebou a kolem Ostrovských rybníků jedeme do Kfel, Hlubokého a k Subteře v Horním Žďáru. Těžší převody měním za lehčí, ve stoupání po žluté k Arnoldovu vynechávám zkratku, kterou dává dnes jen Roman. Chvilka čekání na opozdilé, překonáváme závoru a jedeme k prostoru zaniklé obce Hanušov/Honnersgrün. Pár snímků pro vzpomínku a kupodivu slušný, silně nakloněný asfaltový koberec, ovšem hustě pokrytý kravinci nás vede k cíli.

Časté chvíle čekání, prohlídka všechmožných jedlých druhů hub a pokročilý čas mění naše plány. Krásný les dnes nebude dosažen a přes Maroltov jedeme do Květnové a Ostrova, odkud nás Pušák vede ke zřícenině loveckého zámečku vybudovaného kolem roku 1738 pro markraběte Ludwiga Georga Lauenburga. Koukám na zbytky stavby a přemýšlím kdo asi tenkrát vyhrál výběrové řízení a kdo pobral úplatky a namastil si kapsu. Mezitím dojíždí zbytek týmu a po šotolině ukrajujem kilometry kolem samot k rozcestí na Zemské cestě, do Nejdy a přes Novou Vísku, Bor a Dalovice k základně.

Závěrečný pivní špurt a na základně je dnes u stolu nějak živo a poněkud přeplněno. Jindy slabší účast ovlivněna přítomností hlavního pokladníka Artamonu, jenž předává slevy na startovném. U stolu nechybí i Bobo, doráží Žíža i železem dolpněná tělesná schránka Petra Dimy doprovázeného Miluškou. Pro dnešek mám dost, bolavé svaly, úpony rozhýbány, tělesná schránka zavodněna a po 58 kilometrech jsem uvítán v náručí domova drahou polovičkou a fenkou Larou. Už se těším na sobotu a jaké dnes byly konce U Kubrychtů vám na požádání sdělí kamarádi vytrvalci…

fotky    video

 

 

 

Loading

Previous

2016 08 13 Karlovarský AM bikemaraton

Next

2016 08 19 30té Žloukovice

1 Comment

  1. Petr

    Ahoj Tukani,
    bylo to moc fajn. Doufám, že si to s vámi brzo zas užji.?
    S pozdravem skoro dvoumetrový chasník Pete

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

© Tukan Karlovy Vary 2013 - 2024  |  Materiály umístěné na tomto serveru mohou být publikovány pouze se souhlasem autorů.
Developed by Daniel Danielčák