Parta bikerů z Karlových Varů

2015 05 05 Tukani Karlovarské brdky

let Tukana

let Tukana

Je úterý a lázeňské lesy jsou připraveny poskytnout azyl osiřelým Tukanům, kteří se sjíždí u ACS tentokrát bez náčelníka a dalších kamarádů, kteří prohánějí „silničky“ po asfaltu nataženému v šumavských hvozdech.

Internetová hlášení podávají nepříznivé zprávy o vývoji okluzní fronty  a tým kontrolovaný Zdeňkem, tentokrát složen z Tukanů, Tukanky Irči a posílen Čočkinem s Jezevcem (zapsáno 17 kusů), vyráží pod vedením Vítka do lázeňských lesů s cílem protrénovat ostré výjezdy včetně „Hadovky“, vyzkoušet techniku sjezdů, vypotit kila, rozepnout a provětrat plíce zanesené prachem ze stavenišť, kanceláří a jiných míst kde se vydělávají peníze. Tuhnická cesta na rozehřátí, na odbočce na stezku k Jezdecké cestě od lavičky obsazené dvěma důchodkyněmi se nese komentář ve smyslu „…mladí blázni“. Necháváme je svému stařeckému osudu a lehký terén k Jezdecké chatě a k lesovně Diana máme za sebou.

Na nikoho se nečeká a první sjezd po Nerudově stezce střídá výjezd k soklu bez Rohanova kříže, který skončil asi ve sběru jako odlámané zábradlí kolem pomníku. Chvilka na vydýchání, krátký pohled na Vary z výšky 496 metrů nad mořem a sjezd volným terénem na „Sokolák“, výjezd k vodárně a Rohanova stezka vede tým kolem lesovny Diana k rozcestí Nad lesní pobožností. Vítek a Čočkin drží tempo k Rusalčině chatě a je tu sjezd pod Ave Maria. Část týmu si věří na volný terén mezi stromy, kořeny a pařezy a zbytek volí ostré pravé a levé na cestě ke stejnému cíli. Práce fotografa je obtížná, nějak nestíhám ale kamarádi čekají.

Jako další vhodná varianta dnešního švihu je zvolen výjezd pod Ave Maria a zkouška odvahy při zdolání „Velblouda“. No tyto aktivity nechávám na mladších, technikou a odvahou vybavenějších Tukanů. Vítek, Martin a Pavel hravě zdolávají, Čočkin to na hraně ubrzdil. Jirka a Pavel to zvládli s lehkým pádem. Druhý, spodní hrb dal i šampión, který se rozhodl to dát ještě jednou a oba hrby sjet s cílem posílit sebevědomí a zanechat záznam jízdy pro studium techniky jízdy v těchto obávaných místech. Potěšení pro kameramana se povedlo a Zdeněk předvedl let hodný Tukana zakončený saltem a válením sudů v bukovém listí ve směru ke Slovanské ulici. Styl letu by mu mohli závidět i skokani na lyžích (video). Naražená žebra, ztracené sklíčko do brýlí a prasklé lanko od šaltru jsou bonusem, na který se bude jistě dlouho vzpomínat.

Zdeněk se s Maďarem odjíždějí napravit škody na Zdenkově bajku, tým se vrhá do zdolání „Hadovky“ a výjezdu ke Karlově vyhlídce. Doháním tým a registruju poznámku Čočkina o nutnosti tréninku „mladej musíš víc trénovat“. Nestačím naplnit plíce horským vzduchem a fofrem sjíždím za ostatními k Ecce Homo. Ještě, že je tu výjezd po žluté a od rozcestí pod Dianou rozcvička na cestě nad Puppem a pak vzhůru kolem lanovky na Dianu obsazenou rusky mluvícími návštěvníky. Z Diany můžete sestoupit pěšky a pohodlně po upravených lázeňských pěšinách, nebo zaplatit jízdné sjet lanovkou, další možnost je přelézt zábradlí a ztratit výšku na úzké stezce v křoví kolem lanovky k Marxově stezce. Chata přátelství, Rusalčina chata, Aberg, Svatý Linhart, lom nad Doubím a obrat ve směru k základně. Sedím na v dobré společnosti, doplňuji ionty a poslouchám hodnocení dnešního švihu a pádu Zdeňka.

Statistika poskytnutá Garminem sděluje, že jsme na 22 kilometrech propletených v lázeňských lesích nastoupali v příznivém počasí 840 metrů. Asi dnes nic moc, ale zážitek, jenž poskytl „letec“ je nade vše.

fotky

video

 

 

 

Loading

Previous

2015 05 02 Tukani na Kobelci aneb výcvikový kurs pro ženy

Next

2015 05 09 Tukani Dlouhá Lomnice aneb Zdeňkovo nové kolo

7 Comments

 1. mackopu

  Rohanův kříž je v trapu? Vždyť ještě před pár týdny stál! 🙁

  • BoBo

   Kříž tam je, ale je to atrapa ze dřeva, původní byl litina

 2. mackopu

  No a ten Zdeňkovo polet byl fakt ukázkovej, jen je škoda toho sklíčka.

  • BoBo

   Podle zpomaleného videa má Zdeněk brýle v celku ještě v cílové rovince dopadu, to chce hlrabičky

 3. Martin

  Zdeněk tam byl znovu prohlédat terén a sklíčko našel ! Mluvil jsem dnes s jeho Hankou.

 4. Petr

  Jsem rád, že Zdeněk hledal jen sklíčko, přeju mu hodně zdraví.

 5. Míra Handlíř

  Na přilbu stále nevěříš, Zdeňku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

© Tukan Karlovy Vary 2013 - 2024  |  Materiály umístěné na tomto serveru mohou být publikovány pouze se souhlasem autorů.
Developed by Daniel Danielčák