2015 03 31 Letňák


Findlaterův altán

Findlaterův altán

Aprílové počasí se ukázalo a silný vítr nám dnes řádně provětral kučery i knír pod nosem Kočkina. U ACS se „slétli“ jen skalní Tukani a k počítání účasti stačily prsty jen jedné ruky, druhou ruku obsadil Šampión.

Silné větry našich západních unijních přátel nás nutí schovat se mezi kývající se smrky v lázeňských lesích. Dnešní švih se koná v režii bajkerů s chutí a výkony závodníků a projet si s nimi trať třetího závodu Jarních Bahen je zážitek, na které budou mé svaly a plíce jistě vzpomínat minimálně do soboty. Kočkin názorně ukazuje v serpentinách lesní stezky nad Slovanskou ulicí metodiku, jak rekognoskovat terén a pak tam „hópnout“ bez pádu. Velbloudí hrb, sjezd k letnímu kinu vydlážděný evropskými penězi a chvilka klidu před stoupákem k vyhlídce Karla IV. Další pěkné sjezdy, pak ústup z trati závodu a další postupový bod Aberg překonán.

Divočáci nám řádně prokypřili terén a sjezd rozrytou necestou na silničku ke Svatému Linhartu, kudy normální smrtelníci nechodí ani na houby jsem, na rozdíl od kamarádů Jezevce, Kočkina a Pušáka, raději částečně seběhl. Pro uklidnění tepu ještě průjezd kamenolomem nad Doubím, překonat šikmý kanálek a už jsme skoro doma. „Jezevce“ v jarní přírodě přepadly a pak vyhnaly z terénu náhlé střevní potíže, Jirka s Kočkinem si dali ještě průjezd kolem Mlýnku a kus dál, já zařadil malý „lalůček“ od viaduktu na Doubskou, Jezdeckou a Lesmistrovou cestou k základně, kde drží pozice Bobo a kde očekáváme příchod Náčelníka s jeho novým holywoodským úsměvem. Rychlé zhodnocení dnešního švihu, jedu domů a na cestě mě střídá Dima. Už se vidím doma a najednou se na mne seshora valí vlna vody, sněhu, hodně studený a silný protivítr. Nemám se kam schovat, otvírám branku promočený jak vodník a zmrzlý jak sobolí h…., dnešek se tedy vydařil.

video


Loading...
Délka: 27.54 km, Převýšení: 1072 m
Zvětšit mapu | Stáhnout GPX

 

  1. #1 petrtuk 6.4.2015 - 15:01

    …chtěl bych se tímto omluvit otcovi, dědovi?, strýcovi?, manželovi?, bratrovi?, jini jinak spřízněnému kamarádovi, zasloužilému pracovníkovi uranového průmyslu panu Pavlu Stránskému za chybné oslovení jeho osobnosti, tak hodně štěstí do sporotvního života ČOČKINE….Petr

(nebude zveřejněn)