Stará Role ...tak kde to vázne?

Stará Role …tak kde to vázne?

...a je tam, paní domácí

…a je tam, paní domácí

z Lysého vrchu

z Lysého vrchu

u Moříčova před Děvicemi

u Moříčova před Děvicemi

Pohyb je základem života.  Stěhování národů, jenž začalo vyhnáním Adama a Evy z ráje a pokračovalo expanzí Avarů, Hunů, Maďarů, Sasů, Franků, Burgundů, Langobardů, Vandalů, Vizigótů, Germánů a Ostrogótů, využívajících hromadně výhodných balíčků cestovních kanceláří. Praotec Čech rozvážně dopil pivko a outdourovým tempem se protáhl euroasijským kontinentem a posléze dospěl i k usedlému způsobu života v české kotlině.

V duchu této bohulibé tradice dnes zabalil svůj raneček i starý ženáč Vítek a doprovázen rodinou opustil starorolský katastr a pomocí kamarádů přemístil své statky do zahradní čtvrti Tašovic, kde tak může realizovat nové výzvy při přestavbě domu, obdělávání zahrady a výchovy dětí v lepším životním prostředí.

Na dopolední první silověstěhovací fázi tréninku, zakončenou v novém Vítkově životním prostoru servírovanou kaloricky vyváženou stravou ve formě řízků, štrůdlu a zálivkou iontového nápoje tmavě medové barvy, navázala neplánovaná vyjížďka.

K roztažení plicních sklípků, k rozehřátí svalové soustavy zvolen cíl ve Vojkovicích. Paže malého náčelníka ukázala směr Dalovice a už načítáme  výškové metry a kilometry. Lysý Vrch, Bor, Nejda, královská a již otvíráme bránu Vojkovické kavárny, kde jsou pro hladovou veřejnost připraveny skvělé rybí hody.

Jídelníček vypleněn, lehce stravitelné menu připravené z lososa, kaprů a mušlí mizí před očima. Posléze i Tukani mizí do tmy, kterou osvětluje zářící vánoční stromek a první svíčky adventních věnců za okny. Jedeme po červené a vyprovázeni tóny a texty vánočních písní opouštíme Velichov. Ve tmě a po asfaltovém koberci pak lehce, v jistě sváteční náladě a klidném tempu, vyšlapáváme přes Radošov, Kyselku, Dubinu, Muzíkov až k základně.

Čtyři se, v předvečer prvního adventu,  tlačíme u velkého stolu Tukanů, probíráme dnešní den a stavy doplňuje Pepíno i Vítek. Tělo zavodněno, žluté cukry doplněny, začínám zívat, den byl dlouhý a jedu tmou vzhůru k patě vysílačky podrbat psa a připsat si rodinobody. Ukládám svých umytých a znavených 75 kilo do peřin. Ještě mi v hlavě mě vrtá otázka, jak daleko to bude asi mít Vítek při návratu do nového bydliště, víčka klesají …

fotky

Loading