Parta bikerů z Karlových Varů

2016 11 12 Časovka Čankov

Roman v prvním kole pod křížkem

Roman v prvním kole pod křížkem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Martin přidává plyn…

Aršloch, to je brnkačka pro Čendu

Aršloch…. to je brnkačka pro Čendu

žádný terén není překážkou pro Pušáka

žádný terén není překážkou pro Pušáka

Sobota, pravé poledne, citelný chlad, barevné listí, sluneční paprsky se dívají do tváří  bajkerů připravených na startovní čáře náročné trati. Podzimní 15. časovka, trasa vymlíkovaná Danem a Radkovým štábem pro potěchu a na závěr sezony pro širokou závodnickou veřejnost a hobíky, odstartována.

Brodím se hlubokými závějemi barevného spadaného listí, hledám vhodné místo pod křížkem pro záběry a již je tu Roman, s odstupem zástupce německé bajkerské školy i další borci všech věkových kategorií a pohlaví. Martin, Čenda, Pušák, vyšťavený novomanžel Vítek, Pepa i odvážná Irča zvedají ve stoupání ke křížku spadané listí a svým soupeřům nedávají šanci na oddych. Sleduji počty zúčastněných a silně prořídlé závodní pole je pryč.

Měním tedy pozici a hledám záběry na trati v místech nad křížkem, na kterém snaživí historičtí badatelé pracně rozluští neznatelný nápis Zum ewigen Ruhm der gesunden Lunge„. Romana jsem propásl, je nějak rychlý a už jsou tu další. Závěrka cvaká, karta se plní pěknými záběry na borce. Jedu rychle za Irčou a ta dnes dává parapet, jako by to byl chodník před Zítkovou kolonádou.

Chvilka klidu a u Aršlochu čekají fotografové a videoví kameramani, připraveni zdokumentovat techniku sjezdu závodníků. Koukám do hlubokéko chřtánu Aršlochu, blednu a už je tu Roman v druhém pokusu. Pěkně klidně a rozvážně zdolává nástrahy a dole rychle kličkuje mezi  stromy a dává bomby ve směru k cíli. Malá časová prodleva dává prostor ke komentářům přihlížejících „… zrovna  tudy projela nějaká paní na skládačce“.

Další závodníci zde předvádí svou odvahu a rychlost ve velmi náročném sjezdu. Za Martinem, Čendou i Vítkem se jen zaprášilo, i Pušák zde úspěšně zkrotil svého bajka a již víří listí dole mezi stromy. Dnes žádná zrada a pády, Aršloch může rok odpočívat, jedu k cíli, kam právě sprintuje Pepa a pásku trhá ve slušném čase i Irča.

Fotky z trati od Boba, Pepína i video pořízené Jezevcem ukazují náročnost trati a pohled do startovní listiny ukazuje časy i pořadí zúčastněných. Slabší účast přespolních mění mezinárodní časovku na oddílové závody Tukanů, jenž opět obsadili svá místa na bedně nejenom v časovce na kole, ale Martin předvedl svou sílu v běhu. Běžce s pejsky jsem bohužel nestihl, ale i rehabilitující Blance můžeme gratulovat k povedenému výkonu.

Všichni vítězní borci po zásluze odměněni, organizační štáb si vydechl a oslavy jsou v plném proudu. Martin ještě překvapuje Tukany svou čerstvou Tukaní kerkou. No je to skutečně skalní TUKAN….

fotky Petr             video časovka       video Aršloch od Martyho    fotky od Pepína    fotky od Boba

Loading

Previous

2016 11 11 Svatomartinská svatební vyjížďka

Next

2016 11 15 Pitschussberg

1 Comment

  1. Dan

    Ten nápis na křížku v překladu znamená „K věčné slávě zdravé plíce“. Jak příhodné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

© Tukan Karlovy Vary 2013 - 2024  |  Materiály umístěné na tomto serveru mohou být publikovány pouze se souhlasem autorů.
Developed by Daniel Danielčák