2018 03 13 Linhart+Vítkovka

Lázeňská pohoda pod Dianou

…na závodníky čeká lázeňské peklo

toto není vina pořadatele

 

[mapycztrack mod=“map“ type=“mapycz“ gpx=“http://tukani.cz/wp-content/uploads/2018/03/03-13-2018-LinhartVítkovka-1.gpx“ width=“625″ height=“400″]

 

 

Žádné komentáře

2018 03 06 Skoro jarní

natěšení, ale ještě nejsme všichni…

jdeme do toho… nad Doubským lomem

Kamarádi, běžky zřejmě ukládáme do archivu a je třeba prověřit stav mysli, těla, svalů a plic, zejména pak pánví i kolen. Stav zimáků před „jarními bahny“ zkontrolujeme na pozměněné trati prvního závodu Linhart, pak zakroužíme kolem „letňáku“ k Richmondu a pak vylétneme přes Tři Kříže na Ottovku a od Gétovky slétneme dolů přes jaro k branám kulturněrehabilitačního centra. Těšte se, dopoledne má být hnusně, ale odpoledne to půjde. Číst dále »

Žádné komentáře

2018 03 06 Sauersack

Chaloupky a JTF

stopy na silnici k Sauersacku a kolem „cíňáku“

Tak nám sobotní kruté mrazy popálily brka některých slabších kusů, dnes ozdobených nudlemi a jejichž těla se třesou horečkou. V rukou místo hůlek či řídítek drží horký čaj a místo kilometrů na sněhu či v sedlech bajků polykají vitamíny či jiné, vhodně předepsané podpůrné prostředky z produkce firem Slovakofarma, Zentiva a Božkov. Číst dále »

Žádné komentáře

2018 03 03 Abertamy

Tukani v Abertamech

10. ročník historického štafetového běhu

Kamarádi, vytáhněte na světlo a oprašte „zimáky“ v sobotu se jede v 11.00 od AC Start, cílem jsou Abertamy a zde pak podpora spřízněného týmu Krušnokolců, bojujících v historických kostýmech a na historických lyžích.

Číst dále »

Žádné komentáře

2018 02 27 Mráz řádí

zima 1910

„Mráz opět přichází z Kremlu…“, východní větry silně ledovaté, sněhová pokrývka ve Varech i na horách kolem Abertam mizí před očima. Jen staré fotky připomínají někdejší sněhový ráj. Silné mrazy se skoro rekordními hodnotami sežehly dnes aktivity většiny Tukanů.
Já brouzdám pozdě odpoledne ve společnosti Dimy po stezkách Tuhnického lesa k bráně osvěžovny, kam doráží postupně i ostatní zkřehlí kamarádi. Jen Verča provětrávala batledress s týmovými barvami v Tuhnickém lese a v sedle bajku. Ovšem tradiční rehabilitační cvičení je většinou respektováno, stůl obsazen a můžeme mezi sebou přivítat jistého životního oslavence, jenž se po měsíci vrátil z jáchymovského lázeňského gulagu. Máme co dohánět, svátky i narozeniny, oslava začíná. Tak Petře hodně štěstí i zdraví do dalších let….

[mapycztrack mod=“map“ type=“mapycz“ gpx=“http://tukani.cz/wp-content/uploads/2018/02/02-27-2018-Tuhnický-les.gpx“ width=“625″ height=“400″]

 

 

 

Žádné komentáře