2018 01 21 Bazén

kraulová obrátka v podání profíka

„motýlek“ v podání hobíka

…. kde jsou soupeři?

„prsa“ elegantní styl

Pěkná a sportem vyplněná sobota je za námi. Unavené svalstvo je třeba prohřát i zrehabilitovat. Někdo využívá moderní poznatky z výzkumu „gaučinku“, ale  Tukani máčí dnes své peří ve vlnách bazénu KV Arény. Kamarádi, mající závodnické ambice v triatlonu, se i dnes snažili o trhání osobních rekordů v počtu přeplavaných délek a tato snaha je vždy doplněna výukou a odstraňováním chyb plaveckých stylů zejména v kraulu a v rychlých obratech u stěn bazénu. Ostatní se pak snaží zaujmout, neutopit se a hlavně se nezpotit.

Sleduji dnes jednotlivé kamarády nejen nad hladinou, ale i pod hladinou chlorem nasyceného vodního roztoku a zjišťuji, že méně využívaný je styl prsa, hrubě opomíjen je pak motýlek, ouško, zádový styl a nezdravě je přehlížena i čubička, která by mnohým zachránila i život. Přiložené video odpovídá svou délkou délce mé výdrže pod hladinou v této vodní nádrže…

video

 

 

1 komentář

2018 01 20 Klasika Carlsfeld

Bučinská cesta – stoupání před Korcem

Tukan v pasti

Tak se konečně paní Zima probudila z novoroční opice a éterem vesmíru pospíchá výzva do mobilů kamarádů. Tukani, najděte lyžařské vosky, z běžek smeťte pavouky, zítra vyjedeme do Perninku vlakem a střihnem si to klasicky přes Korec, Henneberg, Iglú v Carlsfeldu a pak zakroužíme kolem Přebuzi do Hamrů. Výzva se ujala a 5 kusů Tukanů spěchá brzo ráno do vysokohorských míst sice chudých na kyslík, ale zato poskytujících pěkné zážitky z jízdy v čerstvě napadaném sněhu na úzkých prkýnkách a v klidu krušnohorsky zimní přírody.

Číst dále »

Žádné komentáře

2018 01 16 Úterní aktivita Tukanů

konkurenční tým – úterý dopoledne

vyhlídka Na Skalce – pohled k vysílačce

Očekávaná změna počasí zamíchala a zřejmě ovlivnila sílu vůle většiny kamarádů vyjet dnes na kole v dešti i do hodně mokrým sněhem zasypávaným a křížem krážem projetého karlovarského katastru. Jen tým vrabců v křoví dopoledne připomínal, že to ve Varech stále žije. Číst dále »

Žádné komentáře

2018 01 13 Kfely

sjezd od Strániska

sjezd od Strániska k silnici do Kfel

Nějak se dnes vše mění, v lednu neobvyklou skoro jarní pohodu náhle střídá ledový severák a očekává se i změna hlavy státu za jinou mediální tvář. S velkou nadějí sázkové loterie házím volební lístek do urny a hbitě odjíždím ke startu odpolední vyjížďky. Číst dále »

Žádné komentáře

2018 01 09 Malý Artík

sjezd od Diany

vyhlídka Karla IV

Tak jsem si vzpomněl na své základní IT vzdělání, dvěma prsty zručně ovládám klávesnici a z obrazovky PC se na mě hrnou moudrosti jako „… leden je doba nových předsevzetí, přání, plánů, nových aktivit a rozhodnutí, je to doba nové vnitřní naděje lepších zítřků zejména pro citlivé močové měchýře…“  Jenže pro ty lepší zítřky je třeba něco udělat i v tomto typicky nelednovém počasí, připomínající spíše konec března. Číst dále »

Žádné komentáře