2019 03 19 Dražov


klidné, úterní odpoledne na Gétovce

zarúbané Hůrky

před Dražovem (Stanovická přehrada)

„jezevcovka“

Tak se to na nás pěkně hrne, národ se dnes věnuje oslavám všech Pepíků, Tukani ale oslavy odkládají a dnes vyjíždí do terénů, kde sníh nahradila voda, bahno ve všech podobách, popadané smrky a jiná dřevní hmota.

Kam dnes pojedeme, se nemá cenu ptát. Z Varů se jezdí zásadně do kopců a na řadě je jako první Gétovka, Hůrky, k vydýchání zařazena Vítkovka, odkud jedeme pozdravit bronzového hrdinu a pak dál kolem plotu letiště k Telenci. Pilu dáváme po asfaltu a od hřbitova to valíme po modré k rozcestí „Červený kříž“. Pár loků čistě hygienickoepidemiologicky nezávadné pramenité vody a je před námi dlouhé stoupání k Uhelnému vrchu.

Stoupání hravě všemi zdoláno, nikdo nechybí a k uklidnění dechu schází jen větrové bonbóny. Slunce rychle zapadá a osvětluje promáčené louky a cesty před Dolním Dražovem, kde náčelník mění trasu a tentokrát vynecháváme průjezd kolem zvednuté hladiny Dražovského potoku k brodu a vodoměrce pod Novými Stanovicemi.

Ztrátu výšky rychle doháníme dlouhým stoupáním po asfaltu ke kostelu v Dražově. No kdo tu bydlí, má zřejmě dobrou fyzičku a já jsem rád, že jsem dnes tento stoupák přežil. Žiju a před námi rovinka do Stanovic, za kterými se opět vrháme do sjezdu lesem dolů k bečovské silnici a do Cihelen, kde pohrdavě míjíme zdejší liduprázdné golfiště.

Osvětlenou klubovnu zdejšího v.i.p klubu i ztichlý Fčelín máme za sebou a už se na nás chystá chřtán „jezevcovky“. Tréninku nikdy není dost a tak si letos připisuji již třetí čárku za zdolání. Ještě je třeba zdolat Doubí, Tuhnickou a už se po 45ti kilometrech vrtíme na židlích a lavicích rehabilitačního centra, kde gratulujeme Pepínovi k jeho svátku.

Svět začínám vidět zeleně a plánuji jak se zítra vrhnem do jistě bujarých oslav „Dne práce neschopných a civilních invalidů“ či „Světového dne vrabců“. Tak zítra…

fotky


Loading...
Délka: 44.83 km, Převýšení: 1448 m
Zvětšit mapu | Stáhnout GPX
  1. Zatím žádné komentáře.
(nebude zveřejněn)